Doprava – jak se dostat do Amsterdamu

Amsterdam je od Prahy vzdálený cca 720 kilometrů vzdušnou čarou. Máte tak hned několik rovnocenných možností, jak se sem dostat. Každá má samozřejmě jak své výhody, tak nevýhody. Je jen na vás, jakou shledáte nejpohodlnější a také pro vás finančně nejdostupnější.

Autem – Motocyklem

První možností, která se doslova nabízí je vydat se Amsterdamu autem nebo na motorce. Porce kilometrů je o něco nižší, než do oblíbených prázdninových destinací do Chorvatska. Cestu si navíc můžete opravdu užít po kvalitních Německých a Nizozemských dálnicích. Síť kolem Beneluxu a v Porýní patří k nejhustším na světě. Když budete mít štěstí můžete brzo ráno vyjet a dopoledne už být na místě.

Letecky

Do Nizozemska můžete přiletět pravidelnou linkou z Prahy Ruzyně do Amsterdamu. Tuto trase létá hned několik společností v čele s Českými aeroliniemi (ČSA), z dalších kvalitních leteckých společností můžete využít také služeb domácí AirFrance – KLM. U nízkonákladových společností je situace o něco složitější – Wizz Air léta například jedině do Eindhovenu. Ryanair zase nelétá z Prahy. Za to Click4sky.com, obvykle nějaké výhodné letenky nabízí.

Autobusem

Autobusovou dopravu zajišťuje pravidelná linka mezi ČR a Nizozemskem, kterou provozují čeští autodopravci. Odjíždí se z Prahy a Brna několikrát týdně a jede se po trase Praha-Plzeň-Arnhem-Utrecht-Amsterdam-Haag-Rotterdam nebo Brno-Praha-Plzeň-Eindhoven-Utrecht-Amsterdam. Z ověřených autodopravců vám můžeme doporučit například Student Agency nebo konkurenční Eurolines, která vás svezou tam i zpátky od cca 1.700 do 3.000 ,- korun.

Vlakem

Vlak je kompromisem mezi rychlostí a pohodlností. Do Amsterdamu jezdí hned dva typy mezinárodních vlaků – InterCity a místní vlaky. InterCity jsou mezinárodní rychlostní vlaky, které křižují celou Evropu. Přitom si ale musíte dávat pozor na následujíc věc, do této kategorie totiž spadají i tzv. Schiphol Line, který jezdí mezi letištěm Schiphol u Amsterdamu a mnoha dalšímu důležitými městy.
Místní vlaky pak jezdí především mezi menšími městy a doplňují vlaky InterCity. Důležité upozornění se týká toho, že ve vlacích není možné koupit místenku. Pokud chcete jet tam i zpět, kupte si rovnou zpáteční jízdenku. Vyjde to levněji, než kdybyste si kupovali dvě jízdenky. Nejrychlejší cesta s Českými drahami trvá kolem 12 a půl hodiny. Pozor přestupuje se v Berlíně.

Jedna odpověď

  1. mark 4. listopadu 2014 v 15:00 #

    kolik stoji korun cesta vlakem?

Okomentovat článek

TOPlist